Közigazgatás

A+   A-
  |     |
május 7. kedd, Gizella

KÖZBIZTONSÁGI ÉS BŰNMEGELŐZÉSI CENTRUM - Újbudai Közterület Felügyelet: Roncsautók

Roncsautók

A XI.   kerületből, ÚJBUDA Közterület-felügyelete által elszállíttatott üzemképtelen   gépjárműve felől az alábbi címen illetve telefonszámon érdeklődhet.

ÚJBUDA Közterület-felügyelet:1115 Budapest, Fraknó utca 32/B-C
ZÖLDSZÁM: +36-80-411-112

Elszállított autók listája

A  jármű közterületről való eltávolításának jog háttere.

55/2009. (X. 16.) IRM rendelet a   kerékbilincs közterület-felügyelet általi alkalmazására, a járművek  elszállítására, valamint a felmerült költségekre vonatkozó szabályokról.

Budapest Főváros XI. Kerület Újbuda Önkormányzata 34/2005. /VI.22./ XI.ÖK sz. rendelete szerint “Üzemképtelen  gépjármű mellékútvonalon történő tárolására legfeljebb 90 napra adható  közterületi-hozzájárulás.

A gépjármű tulajdonosa üzemképtelen  járművek esetében köteles a nevét és címét, a közterület-használati hozzájárulást,  ilyen hozzájárulás iránti kérelem másolatát a gépjármű első szélvédőjén,  kívülről jól látható helyen és olvasható módon elhelyezni.

E rendelet alkalmazásában üzemképtelen az a jármű, amely a közúti forgalomban  csak hatósági engedéllyel és jelzéssel vehet részt, de a hatósági jelzése  hiányzik vagy engedélye lejárt.

Fájlok: